... 90003132

دریافت ۲۴ ساعته مرسولات پستی با لاکرهای هوشمند جابار

لاکرهای هوشمند جابار، خدماتی ویژه و هوشمند را به مشتریان فروشگاه‌های آنلاین و شرکت‌های خدمات دهنده پست و لجستیک ارائه می‌دهند. دریافت ۲۴ ساعته مرسولات پستی (با توجه به ساعات کاری محل استقرار لاکرها)، نه تنها برای تحویل گیرندگان مرسولات موجب راحتی و افزایش رضایت خواهد بود، بلکه برای شرکت‌های عرضه کننده خدمات پستی (کوریرها) نیز راهکاری جدید برای بهینه‌سازی هزینه‌ها و زمان، جهت جابه جایی مرسولات ارائه کرده است.  همچنین خدمات پشتیبانی جابار، به صورت  24 ساعته در هر ۷ روز هفته، می‌باشد.  

سرویس پشتیبانی جابار

سرویس پشتیبانی جابار، به صورت ۲۴ ساعته و هر روز هفته، ارائه می‌شود و فرایند پشتیبانی پس از ثبت تیکت خرابی توسط مشتری واحد انفورماتیک در سامانه بر اساس “موافقت ‌نامه سطح خدمات”  (SLA)  مندرج در قرارداد، آغاز می‌گردد.

لاکر هوشمند جابار، تسهیل‌گر خدمات لجستیکی

لاکرهای هوشمند جابار  به عنوان یک فناوری لجستیکی، در نقاط مختلفِ سطح شهرها مستقر شده‌اند تا به کمک سرویس‌های متنوع خود به مدیریت سفارشات شرکت‌های لجستیکی و یا کسب و کارهای وابسته به لجستیک کمک کرده و از این طریق قدمی موثر در بهینه‌سازی زیر ساخت‌های لجستیکی برداشته باشد. افراد می‌توانند با مراجعه در ساعات حضور مراکز  مختلف استقرار لاکرهای هوشمند، بسته پستی خود را دریافت نمایند.

ایستگاه‌های استقرار لاکرها بر اساس معیارهای مختلفی انتخاب می‌شوند که از مهم‌ترین آن می‌توان به دسترسی راحت و آسان و مناطق مرکزی و پر رفت و آمد اشاره کرد، همچنین امنیت مکان‌های استقرار لاکرها بسیار حائز اهمیت است به این دلیل، یکی از مراکز انتخابی جابار برای استقرار لاکرها، مراکز خرید می‌باشد.  این دو عامل مهم به ماموران ارسال کمک می‌کند تا در مناطق پر ترافیک پستی در یک ایستگاه، تعداد زیادی بسته را در لاکرها قرار داده و امکان مرجوعی به دلیل عدم حضور گیرنده را کاهش دهد. در این صورت در مصرف سوخت و زمان صرفه جویی می‌شود. همچنین با توجه به امکان تحویل و یا دریافت ۲۴ ساعته مرسولات  پستی (با توجه به ساعات کاری محل استقرار لاکرها)، ماموران پستی و یا مشتریان، می‌توانند در زمانی که حجم ترافیک کم است جهت دریافت و یا تحویل بسته‌ها اقدام نمایند.

همچنین به دریافت کنندگان مرسولات کمک می‌کند تا در مسیر  رفت و آمد خود در زمان دلخواه بسته‌ی خود را تحویل گیرند و دیگر دغدغه‌ای برای حضور در یک مکان و زمان را جهت تحویل مرسولات نداشته باشند.

مدیریت سفارشات از طریق انتخاب لاکرهای هوشمند جابار به عنوان مقصد، برای عرضه کنندگان خدمات پست و لجستیک (کوریرها)، دارای ویژگی‌های بسیاری است و موجب کاهش هزینه و  استفاده بهینه از منابع خواهد شد. در این صورت مدیریت زمان بسته مرسولی و همچنین مدیریت مکان بسته مرسولی از طریق این فناوری لجستیکی بسیار انعطاف پذیر و بهینه صورت خواهد گرفت.

استفاده از لاکرهای هوشمند شهری و یا کمد هوشمند شهری هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، تعداد عملیات‌های غیرضروری را کاهش داده و ازدحام ترافیک غیرضروری در داخل مناطق شهری را کاهش می‌دهد. این فناوری لجستیکی دوستدار محیط زیست است و به کاهش آلاینده‌ها کمک می‌کند.

امروزه بهینه‌سازی زیرساخت لجستیکی، جزو یکی از مباحث مورد بررسی و مطالعه تمام فعالین  این صنعت می‌باشد، زیرا خدمات لجستیکی بخش جدایی ناپذیر بسیاری از کسب و کارها و زندگی روزمره افراد شده و بهینه‌سازی در این صنعت به کم شدن هزینه‌ها، ارائه خدمات با کیفیت، امکان افزایش ظرفیت و رفع دغدغه مشتریان کمک خواهد کرد.

یکی از راه‌های بهینه‌سازی زیرساخت لجستیکی، ظهور و استفاده از فناوری لجستیکی است که لاکرها یکی از فناوری‌های  تاثیرگذار در این صنعت هستند که نه تنها مدیریت سفارشات را بهبود می‌بخشد بلکه با ارائه سرویس‌های مختلف قابلیت‌های مختلفی را در اختیار شرکت‌های پست و لجستیک قرار می‌دهد.

جابار با ارائه سرویس‌های مختلف برای نقطه قبول یا پذیرش (First Mile) و نقطه تحویل یا برداشت ( (Last Mile، امکان تحویل و یا دریافت مرسولات، جا به جایی مرسولات را بسیار راحت کرده و  دارای مزایای زیادی برای ارائه دهندگان خدمات لجستیک است.

با توجه به گسترش فعالیت فروشگاه‌های آنلاین در ایران و تغییر رویکرد عموم افراد از خرید سنتی به خرید آنلاین، استفاده از این فناوری لجستیکی برای عموم  بسیار جذاب و کارامد خواهد بود. با توجه به حجم زیاد ترافیک و مشغله‌های روزمره افراد، لاکرهای هوشمند جابار خدماتی خاص و منحصر به فرد را، به صورت اتوماتیک فراهم ساخته تا افراد بتوانند با فراغ بال سفارش خود را بدون محدودیت زمانی و مکانی دریافت کنند.

تاریخ: ۱۴۰۱-۱۱-۱۱