سوالات متداول از جابار

شبکه های لاکرهای هوشمند جابار با سرمایه گذاری سنگین بخش خصوصی در شرکت دانش بنیان جابار و با مجوز پست اول (اولین اپراتور پست خصوصی کشور) از نیمه دوم سال 1400 راه اندازی شد و به تدریج و تا پایان سالجاری فراتر از تهران به سایر کلانشهرهای ایران خواهد رسید و عموم مردم امکان استفاده از جابارهای مستقر در نقاط مختلف سراسر کشور را خواهند داشت. با استفاده از لاکرهای هوشمند جابار، شاهد خواهیم بود انعطاف‌پذیری بالایی در تحویل مرسولات پستی صورت خواهد گرفت زیرا محدودیت‌های مکانی و زمانی در زمان تحویل (برداشت) بسته وجود نخواهد داشت. همچنین کمک به کاهش آلودگی هوا، کاهش و مدیریت ترددهای غیر ضروری در زمان توزیع بسته ها از دیگر دستاوردهای استفاده از این لاکرهای هوشمند است.

«جابار» یک شرکت دانش‌بنیان پیشرو در ارائه سرویس­های پستی مبتنی بر لاکرهای هوشمند در صنعت پست و لجستیک و تجارت الکترونیک است.

شرکت جابار توانسته است با استفاده از دانش فنی بومی، مجموعه لاکرهای هوشمند را طراحی، پیاده‌سازی و اجرا کند که به‌ لحاظ سطح ایمنی و خدماتی که ارائه می‌کند ظرفیت‌های زیادی را برای لایه‌ها و مجموعه‌هایی از جامعه پدید آورد. افرادی که در موضوع دسترسی و تحویل (برداشت) با چالش‌هایی روبرو هستند و به خاطر مشغله‌های کاری در آدرس تحویل مرسوله حضور ندارند، جابار با این لاکرها فرصت‌هایی را ایجاد می‌کند تا مشکل آن‌ها رفع شود.

شرکت های عرضه خدمات پستی و فروشگاه­های آنلاین با دریافت کد باز کردن درب باکس لاکرها (Load Code)، بسته ها را در داخل آن بارگذاری می کنند تا گیرندگان بسته ها در بازه زمانی که باکس لاکر را رزرو کرده­اند با مراجعه به جابارها، کد برداشت یا تحویل بسته را (Unload Code) – که روی گوشی موبایل خود دریافت کرده اند – روی مانیتور لمسی لاکرهای هوشمند وارد کرده و با باز شدن درب لاکر، بسته خود را بر دارند.

شرکت جابار سعی کرده که با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا و مبتنی بر مطالعات و پژوهش‌های علمی، شرایطی را فراهم آورد تا ضمن بهینه سازی نقاط استقرار جابارها به‌تدریج این شبکه به‌قدری در تهران و سراسر کشور گسترده شود تا افراد و کسب و کارها با کمترین زمان و انعطاف‌پذیری بالا، بسته‌های پستی خود و خریدهای از فروشگاه های آنلاین را متناسب با زمان و مکانی که خودشان تعیین می‌کنند به‌صورت استاندارد، دریافت کنند.

لاکر هوشمند جابار به سرویس‌دهندگان پست و لجستیک و فروشگاه های آنلاین، امکان مدیریت هوشمند و بهینه‌ی منابع را می‌دهد تا با بالا بردن بهره‌وری خود، تعداد بیشتری مرسوله را در یک زمان مشخص به دست مخاطبین برسانند. از سویی دیگر، به گیرندگان مرسولات اجازه می‌دهد که برای دریافت مرسولات خود در بازه زمانی و مکانی دلخواه برنامه‌ریزی نمایند. لاکر‌های هوشمند در شهرها، به کاهش تردد وسایل نقلیه­ی سرویس‌دهندگان پست و لجستیک و همچنین فرستندگان و گیرندگان بسته ها  کمک می‌کنند و می‌توانند تأثیر مناسبی در حفاظت از محیط زیست داشته باشند و آسمانی آبی­تر را به عموم مردم هدیه دهند.

جابار تا کنون در مناطق یک، دو، سه، چهار، پنج، شش، هفت، نه، یازده، دوازده، شانزده و بیست و یکم و بیست و دو تهران

پس از بارگذاری بسته در لاکرهای هوشمند جابار، کاربر می‌تواند از طریق پیامک دریافتی در بازه‌ی زمانی اعلام شده در پیامک به لاکر مراجعه و کد تحویل Unload Code (شناسه رمز) داخل پیامک را روی مانیتور لاکر وارد نماید و بسته خود را از باکس لاکری که درب آن باز شده است، بردارد.

شما می‌توانید با توجه به موقعیت جغرافیایی مورد نظر خود، لاکر را در سامانه شرکت‌های فعال در حوزه‌ی پست و لجستیک و فروشگاه‌های آنلاین انتخاب نمایید.

بله. کاربر می‌تواند باتوجه به موقعیت جغرافیایی انتخابی خود، لاکر مورد نظر را از طریق سامانه شرکت‌های فعال در حوزه‌ی پست و لجستیک و فروشگاه‌های آنلاین انتخاب نماید.

جابار هم اکنون در تهران و کلانشهرهایی چون اصفهان، شیراز، مشهد، کیش، رشت، کرج، اهواژ، کرمان، قم و …. مستقر می­باشد.

تماس با شماره پشتیبانی جابار – 90003132

با توجه به استقرار لاکرهای هوشمند در فضاهایی مسقف و مطمئن بدیهی است با وجود نگهبان و دوربین های امنیتی ، لاکرها در محیط های امن مستقر است.

کالاهایی که از ارزش بالایی برخوردار میباشند توسط شرکت های حمل کننده بیمه می­گردد اما با این وجود شرکت جابار از پوشش بیمه برخوردار میباشد

کلیه ممنوعات پستی که توسط شرکت های کوریری حمل نمی­گردد.

حداکثر تا 15 کیلوگرم

بله. درصورت بررسی کسب‌وکار مشترک دو شرکت که منجر به خلق سرویس‌ جدید می‌گردد، امکان سفارشی‌سازی وجود دارد.

نسل اول لاکرهای جابار به صورت سه ستونه با ابعاد مشخص می باشد. و در صورت نیاز مشتری امکان نصب دو یا چند لاکر کنار هم، یا استفاده از مانیتور لاکر در راستای تبلیغات یا برندینگ کسب و کار وجود دارد. همچنین استفاده از لاکر به صورت Close Network برای استفاده شخصی به صورت اجاره ای یا کاربری خاص نیز وجود دارد.

خدمات پشتیبانی جابار به صورت 7/24 است.

سامانه جابار، وظیفه مدیریت شبکه لاکرها و سفارشات را از طریق قابلیت‌های زیر ممکن می‌سازد :

  • 1-مدیریت تعرفه‌ها
  • 2-مدیریت SLA
  • 3-مدیریت هوشمند رزرو
  • 4-مدیریت قراردادها
  • 5-مدیریت سفارشات رزرو
  • 6-مدیریت شبکه لاکرهای هوشمند
  • 7-مدیریت مناطق جغرافیایی
  • 8-مدیریت مالی، اعتبار و کیف پول
  • 9- مدیریت پرداخت
  • 10-قابلیت مانیتورینگ زیرساخت و سرویس‌های کسب وکار

خیر. کاربر می‌تواند با انتخاب سرویس لاکر در درگاه‌های شرکت‌های فعال در حوزه پست و لجستیک و فروشگاه‌های آنلاین و مطابق با ارائه خدمات مالی همان شرکت، اقدام به پرداخت هزینه خدمت از طریق پرداخت آنلاین، پرداخت اعتباری، پس کرایه و یا پرداخت در محل (CoD) نماید. در صورت انتخاب پس کرایه و یا CoD، پس از بارگذاری مرسوله در لاکر، کاربر می‌تواند از طریق لینک پرداخت دریافت شده در پیامک خود، اقدام به پرداخت هزینه خدمت نماید.

با توجه به نقاط کلیدی استقرار لاکرهای هوشمند جابار در سطح شهر تهران/ کلانشهرهای ایران می­توان از بدنه لاکرهای هوشمند جابار جهت تبلیغات محیطی با تمرکز بر نوع قرارداد فی مابین شرکت یا کسب­وکار با جابار از این فرصت استفاده کرد.

در فضاهای باز اما مسقف رادارند که امکان ایجاد امنیت محیطی فراهم باشد

یکی از خدمات جابار، اجاره لاکر به شرکت‌های فعال در حوزه‌ی پست و لجستیک و فروشگاه‌های آنلاین می باشد.

در شهر تهران حداکثر 24 ساعت

سامانه جابار، از طریق API به سامانه شرکت‌های فعال در حوزه پست و لجستیک و هم‌چنین فروشگاه‌های آنلاین متصل شده و دسترسی به اطلاعات و مدیریت سفارشات از طریق API صورت می‌پذیرد.

جابار برای هر سفارش، سه وضعیت را برای رهگیری مرسوله ارائه می دهد:

1-بارگذاری مرسوله در لاکر

2-برداشت مرسوله از لاکر

3-تخلیه مرسول از لاکر در صورت عدم مراجعه دریافت کننده در بازه‌ی زمانی رزرو

باتوجه به اینکه شروع فرآیند سفارش‌گذاری لاکر از طریق درگاه‌ها و سامانه‌های شرکت‌های فعال در حوزه‌ پست و لجستیک و هم‌چنین فروشگاه‌های آنلاین می‌باشد، درصورت عدم مراجعه کاربر به لاکر در زمان مشخص شده برای برداشت، پیامکی برای یادآوری اتمام زمان برداشت برای گیرنده توسط سامانه شرکت‌های مذکور ارسال می‌گردد.

در صورت عدم مراجعه کاربر به لاکر در مدت زمان تعیین شده، پیک شرکت پذیرنده مرسوله به لاکر مراجعه کرده و مرسوله را از لاکر تخلیه می‌نماید.

سامانه جابار بر پایه وب‌سرویس پیاده‌سازی شده است و تمامی شرکت‌هایی که دارای سامانه‌های با زیرساخت وب‌سرویس باشند می‌توانند از طریق API به سامانه جابار متصل گردند و همچنین فروشگاه­های ووکامرسی می­توانند از افزونه جابار استفاده کنند.

تماس با شماره پشتیبانی جابار 90003132 و پیگیری از IVR  و اعلام کدرهگیری و شناسه سفارش به کارشناس مرکزتماس با توجه به دسترسی به سامانه های نرم افزاری اطلاعات بسته در اختیار گیرنده قرار می­گیرد.

با شماره 90003132 تماس گرفته میشود و کد رهگیری اعلام می­شود و درصورت بررسی موارد، کد باز شدن درب باکس لاکر در اختیارمشتری قرارمی­گیرد.

در صورت بروز خطا در حین استفاده از لاکر مانیتور لاکر شماره 90003132 را نمایش داده که گیرنده بسته تماس می­گیرند و کارشناس پشتیبانی راهنمایی های لازم را در خصوص حل مشکل انجام می­دهند.

بله. شما می‌توانید پاکت و بسته‌های خود را از طریق شرکت‌های فعال در حوزه پست و لجستیک ارسال نموده و در لاکر جابار تحویل بگیرید.

باتوجه به اینکه جابار، سرویس دهنده به شرکت‌های فعال در حوزه‌ی پست و لجستیک و فروشگاه‌های آنلاین می باشد، طبق فرآیند هر شرکت و نوع سرویسی که به مشتری خود ارائه می دهند، مدت زمان نگهداری بسته متفاوت می باشد. قاعدتا شما پس از دریافت پیامک که حاوی اطلاعات کد تحویل، آدرس لاکر و بازه‌ی زمانی مراجعه می‌باشد، می‌توانید بسته خود را از لاکر برداشت نمایید.

مدت زمان فعال بودن کد تحویل شما در پیامک ارسالی از سوی شرکت  فعال در حوزه‌ی پست و لجستیک و فروشگاه‌های آنلاین قید شده است.