... 90003132

فعالان حوزه تجارت الکترونیک و فعالین پستی، جابار چه کمکی به شما می‌کند؟

استفاده فعالان حوزه تجارت الکترونیک و فعالین پستی از جابار

فعالان حوزه تجارت الکترونیک و فعالین پستی می‌توانند از لاکرهای هوشمند جابار استفاده کنند. لاکرهای هوشمند جابار، سرویس‌های مختلفی از جمله نقطه تحویل (Last Mile)، نقطه پذیرش (First Mile) سرویس‌های اختصاص و استفاده در پایانه‌ها را ارائه می‌دهند. این در کنار امنیت بالا، کاربرپسند بودن، فرایند ارتباط بدون تماس، سفارشی بودن لاکرها، صرفه‌جویی در استفاده از فضا، هزینه‌ها و مکان و امکان ارسال مرسولات به موقعیت مورد نظر در زمان مقرر باعث شده است تا جابار از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. برای آشنایی با کاربردها و مزایای لاکرهای جابار، در این مطلب با ما همراه باشید.

 نکاتی که باید درباره قابلیت‌های لاکر هوشمند جابار بدانید:

لاکرهای هوشمند جابار به سرویس‌دهندگان پست و لجستیک، امکان مدیریت هوشمند و بهینه انواع منابع را می‌دهند. این باعث می‌شود تا زمینه افزایش بهره‌وری فراهم شود و شرکت‌های پست و لجستیک و تجارت الکترونیک بتوانند در واحد زمانی مشخص، تعداد مرسولات بیشتری را به دست مخاطبین خود برسانند. این در حالی است که جابار به گیرندگان این امکان را می‌دهد تا برای دریافت مرسولات خود، زمان و مکان دلخواه را انتخاب کنند.

در کنار تمام این موارد، استفاده از لاکرهای هوشمند به کاهش تردد وسایل نقلیه در شهرها کمک می‌کند و باعث کاهش آسیب به محیط زیست می‌شود.

برخی از مزایای لاکر هوشمند جابار:

 • امنیت بالا
 • کاربرپسند بودن
 • فرایند بدون تماس
 • صرفه‌جویی در هزینه و زمان
 • ارسال و تحویل مرسولات در زمان و مکان مورد نظر
 • و…

به طور کلی، لاکر هوشمند جابار می‌تواند دریافت و تحویل مرسولات را سریع‌تر و آسان‌تر کند. این موضوع در کنار برخورداری از امنیت بالا باعث شده است تا در حال حاضر، کشورها و شهرهای مختلفی به دنبال استفاده از  لاکرهای هوشمند در سیستم خود باشند.

سرویس‌های جابار برای فعالان حوزه تجارت الکترونیک و فعالین پستی

لاکرهای هوشمند جابار  قابل استفاده برای دفاتر خدماتی، به عنوان نقطه پذیرش (First Mile) و نقطه تحویل (Last Mile)، می‌باشد.

در ادامه لیستی از برخی ویژگی‌های لاکرهای جابار وجود دارد:

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته در هفت روز هفته
 • کاربری مختلف
 • برخورداری از API پیشرفته
 • امنیت بالا
 • در دسترس بودن
 • استفاده از متریال فولادی تقویت شده در ساخت بدنه برای افزایش ایمنی سرقت

زمینه‌های استفاده از لاکرهای هوشمند جابار همواره در حال افزایش است و در آینده شاهد استفاده از این سیستم هوشمند در تمام بخش‌های مختلف کشور خواهیم بود. در ادامه با برخی از زمینه‌های استفاده از لاکر هوشمند جابار برای فعالان حوزه تجارت الکترونیک و فعالین پستی آشنا می‌شویم.

استفاده از لاکرهای هوشمند جابار به عنوان نقطه تحویل (Last Mile)

یکی از مزایای استفاده از لاکرهای هوشمند جابار برای فعالان حوزه تجارت الکترونیک و فعالین پستی، استفاده به عنوان نقطه تحویل (Last Mile)، است. به این صورت که بعد از ثبت سفارش توسط فرستنده، مرسوله مورد نظر به لاکر انتقال پیدا خواهد کرد. برای این منظور، برای هر لاکر کد دسترسی در نظر گرفته شده است که گیرنده در زمان مراجعه برای دریافت مرسوله، باید کد دسترسی را در اختیار داشته باشد.

استفاده از جابار به عنوان مقصد دوم

بعد از ثبت سفارش توسط فرستنده و ذکر کردن اطلاعات مرسوله مانند ابعاد آن و مقصد، فرستنده جهت مرجوع نشدن بسته می‌تواند نزدیک‌ترین لاکر را برای دریافت بسته خود رزرو کند و دغدغه برگشتی را نخواهد داشت. برای تحویل مرسوله از لوکیشن تعیین شده، شرکت‌های عرضه خدمات پستی (کوریرها) به آدرس مقصد مراجعه می‌کنند. در صورتی که گیرنده در مقصد حضور نداشته باشد، شرکت باید مرسوله را در لاکر رزرو شده به عنوان مقصد دوم بارگذاری کند. گیرنده با در اختیار داشتن کد دسترسی، امکان باز کردن لاکر و دریافت مرسوله را خواهد داشت.

استفاده از لاکرهای هوشمند جابار  برای مرجوعی کالا

یکی دیگر از زمینه‌های استفاده از لاکرهای هوشمند جابار، برای مرجوعی کالا است. برای این منظور، بعد از ثبت درخواست مرجوعی کالا و تعیین محدوده جغرافیایی مورد نظر، از لاکرهای آزاد متناسب با شرایط و آدرس شما، یکی رزرو خواهد شد. متقاضی مرجوعی می‌تواند با مراجعه به لاکر و وارد کردن کد دسترسی، کالای مورد نظر را در لاکر بارگذاری کند. این موضوع باعث تسریع فرایندهای مرجوعی و افزایش بهره‌وری آن‌ها می‌شود که یکی از اصلی‌ترین دغدغه شرکت‌های تجارت الکترونیک است.

استفاده از لاکر هوشمند جابار برای سرویس‌های اختصاصی

سرویس‌های اختصاصی مخصوص فعالان حوزه تجارت الکترونیک و فعالین پستی در نظر گرفته شده است. در این راستا، جابار لاکرهای خود را به صورت اجاره در مدت مشخص و با مبلغ توافقی در اختیار مجموعه شما قرار می‌دهد. توجه داشته باشید که کاربران این لاکرها با کمک سامانه جامع جابار  (دسترسی محدود) می‌توانند درب لاکر را باز یا آن را قفل کنند.

استفاده از لاکرهای جابار برای پذیرش یا نقطه قبول (First Mile)

فعالان حوزه تجارت الکترونیک و فعالین پستی می‌توانند از لاکرهای هوشمند جابار برای استفاده به عنوان نقطه پذیرش (First Mile) و به عنوان نقش فرستنده نیز استفاده کنند. برای این منظور، زمانی که ثبت سفارش لاکر با این هدف ثبت می‌شود، متناسب با ابعاد مرسوله، لاکری برای او رزرو خواهد شد. بعد از اتمام این فرایند، کد دسترسی برای گیرنده ارسال می‌شود. او با داشتن این کد، می‌تواند با مراجعه به لاکر و وارد کردن آدرس مربوطه، درب آن را باز کرده و مرسوله خود را بارگذاری کند. این باعث بهبود شرایط خدمات‌دهی شرکت به مشتریان و افزایش میزان رضایت‌مندی آن‌ها می‌شود.

جابار؛ همراه فعالان حوزه تجارت الکترونیک و فعالین پستی

فعالان حوزه تجارت الکترونیک و فعالین پستی می‌توانند از لاکرهای هوشمند جابار برای انواع فعالیت‌ها استفاده کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به نقاط تحویل (Last Mile)، به عنوان مقصد دوم، سرویس‌های مرجوعی و نقاط پذیرش (First Mile) اشاره کرد. همچنین شرکت‌ها امکان اجاره این لاکرها را برای استفاده به عنوان سرویس اختصاصی دارند. برای دریافت این خدمات از جابار تنها کافی است همین الان با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

تاریخ: ۱۴۰۱-۱۲-۲۲