... 90003132

دسترسی آسان و بدون دردسر به بسته پستی

دسترسی آسان

آیا از تحویل گرفته نشدن بسته‌ها و گم شدن آن‌ها خسته شده‌اید؟ اگر ارائه دهنده خدمات پست و لجستیک هستید و یا فعال در حوزه تجارت الکترونیک، حتما می‌دانید که فرایندها و عملیات مربوط به تحویل بسته پستی بسیار مهم و تعیین کننده است. خوشبختانه، راهی برای ساده‌سازی مدیریت بسته و اطمینان از تحویل به موقع وجود دارد و آن لاکر هوشمند است. لاکرهای هوشمند نحوه ارسال بسته‌ها را متحول می‌کنند و راه‌حلی امن، انعطاف‌پذیر و راحت برای دسترسی آسان مشتری به بسته است. در این مقاله نقش لاکرهای هوشمند، در تسهیل ارسال بسته‌ها به دست مشتریان را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

نکات کلیدی درباره لاکرهای هوشمند

  • لاکرهای هوشمند، مشتری را قادر می‌سازد با استفاده از کد دسترسی بسته پستی خود را شخصا و به روشی امن دریافت کند.
  • لاکرهای هوشمند، دریافت بسته پستی را برای مشتریان، انعطاف‌پذیر و آسان می‌سازد.
  • لاکرهای هوشمند با بهبود فرایند ارسال مرسولات، کاهش هزینه‌های ارسال و افزایش ظرفیت ارسال باعث افزایش سود کسب‌وکار می‌شوند.
  • کسب و کارهایی، مجهز به شبکه‌های لاکر هوشمند هستند که دارای بازاری رو به رشد با ارائه گزینه‌های خدمات متنوع به مشتریان هستند.
  • صنعت جهانی لاکرهای هوشمند به‌سرعت در حال گسترش است که نتیجه افزایش حجم بسته‌ها و افزایش تقاضا برای راه‌حل‌های تحویل کارآمد است.

لاکر هوشمند، چطور از بسته پستی نگهداری می‌کنند؟

سیستم لاکر هوشمند امکان تحویل و دریافت بدون تماس بسته پستی را فراهم می‌کند. لاکر هوشمند مجهز به یک قفل‌ الکترونیکی است که از طریق یک کد دسترسی منحصربه‌فرد باز می‌شود. مراحل دریافت بسته از طریق لاکرهای هوشمند بسیار ساده است:

  • گیرنده بعد از ثبت سفارش آنلاین، یک لاکر در محل دلخواه را برای تحویل انتخاب می‌کند.
  • بسته توسط مامور ارسال به لاکر هوشمند تحویل داده می‌شود.
  • گیرنده یک پیامک حاوی کد دسترسی به لاکری که بسته در آن قرار دارد، دریافت خواهد کرد.
  • گیرنده با استفاده از کد، در هر ساعت از روز می‌تواند لاکر را باز کرده و بسته خود را دریافت کند.

لاکرهای هوشمند امنیت، دسترسی آسان و انعطاف‌پذیری را برای گیرندگان فراهم می‌کنند و راه‌حل خوبی در جهت ساده‌سازی فرایندهای نقطه تحویل، برای عرضه‌دهندگان خدمات پستی، فروشگاه‌های آنلاین و خرده‌فروشان است.

مزایای دریافت بسته پستی از لاکرهای هوشمند برای مشتریان

لاکرهای هوشمند مزایای زیادی برای فرستنده و گیرنده دارند. کارایی و ویژگی‌های امنیتی لاکرهای هوشمند باعث ساده شدن عملیات می‎شود. همچنین نقش آن‌ها در کاهش هزینه‌های تحویل و افزایش رضایت مشتری باعث شده است به انتخابی محبوب در دنیای امروز تبدیل شوند.

۱. راحتی

در یک نظرسنجی، ۶۷درصد از پاسخ‌دهندگان تمایل خود را برای استفاده از لاکرهای هوشمند ابراز کردند. این آمار نشان می‌دهد افراد لاکرهای هوشمند را به‌دلیل دسترسی آسان و راحتی که به بسته پستی برایشان فراهم می‌کنند ترجیح می‌دهند. لاکر هوشمند به گیرنده اجازه می‌دهد تا بسته‌ پستی را در زمان و مکان انتخابی خود تحویل بگیرد و به این ترتیب نیاز به انتظار در خانه را از بین می‌برد. یک مطالعه دیگر نیز نشان می‌دهد ۷۲درصد از افراد به‌جای تحویل بسته پستی در خانه، لاکرهای هوشمند را برای دریافت بسته‌هایشان ترجیح می‌دهند.

۲. امنیت

علاوه بر راحتی، امنیت نیز یکی دیگر از مزایای بسیار مهم لاکرهای هوشمند است. بسته‌هایی که به‌طور ایمن در لاکر قرار می‌گیرند در مقایسه با بسته‌هایی که درب خانه‌ها تحویل داده می‌شوند، کمتر در معرض خطر سرقت و آسیب ناشی از آب‌و‌هوای نامساعد هستند. در یک گزارش، خطر سرقت بسته پستی به‌ دلیل نصب لاکرهای هوشمند کاهش خیره‌کننده ۹۰درصدی داشته است.

۳. اعلان‌های لحظه‌ای

اعلان‌های به‌موقع برای بهبود تجربه گیرنده بسته اهمیت زیادی دارند. به محض اینکه بسته درون لاکر هوشمند قرار بگیرد، اعلانی شامل کد دسترسی به گیرنده ارسال می‌شود. در یک نظرسنجی ۸۵درصد از گیرندگان ترجیح می‌دادند اعلان را به محض ورود بسته‌ به لاکر دریافت کنند.

۴. انعطاف‌پذیری

یکی دیگر از مزیت‌های مهم لاکرهای هوشمند علاوه ‌بر دسترسی آسان، انعطاف‌پذیری است. داده‌های یک نظرسنجی نشان می‌دهد که ۶۵درصد از پاسخ‌دهندگان لاکرهای هوشمند را جهت دریافت مرسولات ترجیح می‌دهند، زیرا به آن‌ها اجازه می‌دهد بسته‌های خود را خارج از ساعت‌های کاری تحویل بگیرند. این لاکرهای هوشمند به گیرندگان این امکان را می‌دهند تا بسته پستی را طبق برنامه خود تحویل بگیرند که یک مزیت عالی برای افرادی است که ساعت‌های کاری غیرمتعارف دارند.

۵. تحویل بدون تماس

در دنیای مدرن امروزی و به‌ویژه بعد از همه‌گیری کووید ۱۹، تحویل بسته بدون تماس محبوبیت زیادی پیدا کرده است. لاکرهای هوشمند خدماتی خودکار و بدون نیاز به هماهنگی با فرد و یا مجموعه‌ای را برای کاربران فراهم می‌کند.

مزایای لاکرهای هوشمند برای ارسال کننده بسته پستی

لاکرهای هوشمند نه تنها موجب بهینه‌سازی فرایند تحویل می‌شود و هزینه‌های ارسال را کاهش می‌دهند، بلکه خدمات مشتریان را نیز بهبود می‌بخشند و مزیت رقابتی در بازار ایجاد می‌کنند.

۱. راندمان تحویل

آیا تا به‌حال به مزایای تحویل بسته با استفاده از لاکر هوشمند فکر کرده‌اید؟ برای ماموران ارسال، این روش به معنی ساده‌تر شدن مسیرها و صرف زمان کمتر برای تحویل بسته‌های پستی است. یک مطالعه نشان داده که لاکرهای هوشمند می‌توانند زمان تحویل را تا ۳۰درصد کاهش دهند. همچنین، یک گزارش مشخص کرد که این لاکرها می‌توانند تا ۴۰درصد از هزینه‌های تحویل شرکت‌های حمل و نقل را نیز کاهش دهند.

۲. هزینه‌های کمتر

کاهش ارسال‌های ناموفق و تماس‌های کمتر  با خدمات مشتری، هزینه‌ها را به‌میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.  علاوه‌بر این، گزارشی نشان داده که با استفاده از لاکرهای هوشمند، تعداد ارسال مجدد بسته‌های برگشت خورده، تا ۸۰درصد کاهش پیدا می‌کند.

۳. بهبود خدمات مشتری

لاکرهای هوشمند با ارائه گزینه‌ تحویل بسته در زمان و محل مورد نظر  مشتری، تجربه خرید آن‌ها را به‌میزان قابل‌توجهی بهبود می‌بخشند. یک نظرسنجی این موضوع را تاکید کرد و نشان داد که حدود ۸۲درصد از مشتریان احتمالا کسب وکاری را انتخاب می‌کنند که گزینه لاکرهای هوشمند را ارائه می‌کند. همچنین، یک مطالعه دیگر افزایش ۱۵درصدی رضایت مشتری را به دلیل اتخاذ لاکرهای هوشمند نشان داده است.

۴. مزیت رقابتی

کسب وکارهایی که لاکرهای هوشمند را ارائه می‌دهند، نوآورانه‌تر و مشتری‌محورتر شناخته می‌شوند. در تایید این موضوع، یک نظرسنجی نشان داده که ۷۴درصد از مصرف‌کنندگان معتقدند لاکرهای هوشمند یک گزینه ارزشمند برای تحویل بسته پستی هستند.

۵. گسترش تعداد لاکرهای هوشمند در مناطق مختلف

استقرار لاکرهای هوشمند در مناطقی که مشتریان در آن زندگی، کار و رفت و آمد می‌کنند دسترسی آسان را به لاکرهای هوشمند و در نتیجه بسته پستی افزایش می‌دهد و رضایت مشتری را بالا می‌برد. یک مطالعه پیش‌بینی کرده که تعداد ایستگاه‌های لاکرهای هوشمند در پنج سال آینده سالانه ۲۰درصد رشد خواهد کرد.

انواع لاکرهای هوشمند

لاکرهای هوشمند راه‌حلی نوآورانه برای مدیریت کارآمد و ایمن تحویل بسته‌های پستی هستند. آن‌ها کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا فرایند تحویل را خودکار و سفارشی کنند تا نیازهای هر مشتری برطرف شود. لاکرهای هوشمند انواع و اندازه‌های مختلف دارند تا بتوانند نگهداری از سایزهای مختلف بسته را پشتیبانی کنند.

۱. لاکر‌های هوشمند مخصوص فضاهای داخلی

این لاکرهای هوشمند خودکار برای استفاده در داخل ساختمان طراحی شده‌اند در دفاتر، مجتمع‌های مسکونی و فروشگاه‌های خرده‌فروشی و … استتفاده می‌شود.

۲. لاکر‌های هوشمند مخصوص فضاهای باز

این نوع لاکر برای دریافت و ذخیره‌سازی مرسولات در نقطه تحویل ایده‌آل است. لاکرهای هوشمند مخصوص فضای باز، تحویل ایمن و راحت را توسط پیک در فضاهای خارجی مانند پارکینگ‌ها و محوطه‌ها ممکن می‌کنند.

۳. لاکر‌های هوشمند دارای سیستم خنک‌کننده

لاکرهای هوشمند خنک‌کننده با دمای کنترل‌شده برای تحویل مواد غذایی و داروها عالی هستند و سلامت بسته‌های حاوی مواد حساس را حفظ می‌کنند.

۴. لاکر سفارشی

لاکرهای هوشمند سفارشی با ویژگی‌های متمایز و برندسازی طراحی و ساخته می‌شوند تا با نیازهای منحصربه‌فرد کسب‌وکارها مطابقت داشته باشد.

آینده لاکرهای هوشمند

با افزایش حجم بسته‌های پستی و رشد خرید آنلاین، به نظر می‌رسد بازار جهانی لاکرهای هوشمند تا سال ۲۰۳۰ به ۲.۰۷ میلیارد دلار برسد که نشان‌دهنده نرخ رشد مرکب سالانه ۱۲.۶درصدی است.

سریع‌ترین رشد در بازار منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه دیده می‌شود که در حال تجربه رشد شهرنشینی و تجارت الکترونیک هستند. شرکت‌های بزرگی مانند UPS و FedEx در حال گسترش شبکه‌های لاکر هستند و قصد دارند سرمایه‌گذاری روی این فناوری را ۷۵درصد افزایش دهند.

خرده‌فروشان نیز به‌طور فزاینده‌ای از لاکرهای هوشمند برای تحویل مرسولات تجارت الکترونیک استفاده می‌کنند، به‌طوری که ۶۸درصد از آن‌ها معتقد هستند لاکرهای هوشمند تا پنج سال آینده بخش جدایی ناپذیر ارسال مرسولات خواهد شد. درصد زیادی از مردم، لاکرهای هوشمند را برای دریافت آسان بسته‌های پستی و سفارشات اینترنتی ترجیح می‌دهند. پیشرفت‌های هوش مصنوعی و اینترنت اشیا، لاکرهای هوشمند را بسیار کارآمدتر و کاربرپسندتر کرده است. با توجه به افزایش تقاضا برای تحویل ایمن سفارشات تجارت الکترونیک و بسته‌های پستی در لاکرهای هوشمند، این فناوری در بهینه‌سازی توزیع مدرن، نقشی بسیار تعیین کننده خواهد داشت.

تاریخ: ۱۴۰۲-۱۲-۱۵