مدیریت زمان بسته مرسولی و مدیریت مکان بسته مرسولی توسط جابار چطور انجام می‌شود؟

مدیریت زمان بسته مرسولی و مدیریت مکان بسته مرسولی با جابار

در حوزه پست و لجستیک، مدیریت زمان بسته ارسالی و مدیریت مکان بسته ارسالی، اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که شرکت‌ها با مدیریت این دو عامل، می‌توانند به‌خوبی در هزینه و زمان نیروی انسانی خود صرفه‌جویی کنند و در نتیجه بهره‌وری سازمان را افزایش دهند. جابار به‌عنوان یک تسهیل‌گر در حوزه پست و لجستیک، با ارائه لاکرهای هوشمند توانسته مدیریت زمان مدیریت مکان بسته ارسالی را برای کسب‌وکارها آسان کند. درواقع جابار با ارائه لاکرهای متنوع در نقاط مختلف شهر تهران، مدیریت زمان و مکان بسته ارسالی را به‌خوبی ممکن می‌کند.

لاکر هوشمند جابار چیست؟

لاکرهای هوشمند جابار، تحولی بزرگ در صنعت پست و لجستیک ایران محسوب می‌شوند. لاکرهای هوشمند جابار که می‌توان آن‌ها را صندوق‌های الکترونیکی نیز دانست، در مکان‌های مشخص شهر مستقر شده و مبدا و مقصدی برای تحویل و دریافت مرسولات پستی به‌شمار می‌آیند. تحویل‌گیرنده با استفاده از لاکرهای هوشمند جابار می‌تواند زمان و مکان دلخواه تحویل مرسوله پستی خود را مشخص کند.

نقش جابار در تسهیل خدمات لجستیکی شرکت‌های عرضه کننده خدمات پستی

از طرف دیگر، شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات پستی (کوریرها) نیز می‌توانند با مدیریت زمان بسته ارسالی، در هزینه‌های حمل‌ونقل ناوگان و نیروی انسانی خود، به‌خوبی صرفه‌جویی کنند. باید اشاره کرد که کسب‌وکارهای آنلاین نیز می‌توانند با انتخاب لاکرهای هوشمند جابار برای تحویل کالا، محصولات خود را با هزینه‌ای کمتر به دست مشتریان برسانند و یا با بارگذاری بسته‌های خود، از شرکت‌های عرضه‌ کننده خدمات پستی (کوریرها) بخواهند که بسته‌ها را از لاکرها بردارند و به مشتریان برسانند.

خدمات جابار

یکی از مهم‌ترین نکات درباره خدمات جابار، روش مدیریت زمان و مدیریت مکان بسته ارسالی است، امری که در لجستیک اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که هرگونه تغییر در زمان تحویل مرسوله پستی می‌تواند باعث ایجاد نارضایتی برای مشتریان شود. به همین خاطر لاکرهای هوشمند جابار توانسته‌اند در مدت‌زمانی بسیار کوتاه، محبوبیت زیادی پیدا کنند. برای مثال بسیاری از شرکت‌های بزرگ عرضه‌کننده خدمات پستی (کوریرها) در ایران مانند شرکت تیپاکس، از لاکرهای هوشمند جابار برای تحویل مرسوله‌های پستی استفاده می‌کنند.

چرا مدیریت زمان بسته ارسالی و مدیریت مکان بسته ارسالی مهم است؟

مدیریت زمان و مکان بسته ارسالی برای شرکت عرضه‌کننده خدمات پستی (کوریرها)، کسب‌وکار آنلاین (ارسال‌کننده کالا) و تحویل گیرنده کالای مرجوعی مشتریان و تحویل‌گیرنده بسته اهمیت بسیار زیادی دارد. هرگونه تاخیر در تحویل کالا می‌تواند باعث افزایش هزینه‌های شرکت‌های عرضه‌کننده کالا شود. از طرف دیگر با مدیریت زمان و مکان بسته ارسالی، شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات پستی (کوریرها) می‌توانند در هزینه‌های جاری خود به‌خوبی صرفه‌جویی کنند.

اهمیت تحویل به موقع کالا به مشتریان برای کسب و کارهای آنلاین

از طرف دیگر، کسب‌وکارهای آنلاین اهمیت بسیار زیادی به تحویل به‌موقع کالا به مشتریان می‌دهند. در نهایت نیز تحویل‌گیرنده‌های کالا، ترجیح می‌دهند که مرسوله پستی خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرند. به دلیل وجود همین دلایل، مدیریت زمان و مکان بسته ارسالی اهمیت بسیار زیادی دارد.

نقش جابار به‌عنوان یک سرویس‌دهنده خدمات هوشمند

دقیقا اینجاست که نقش جابار به‌عنوان یک سرویس‌دهنده خدمات هوشمند در حوزه پست و لجستیک پررنگ می‌شود. با استفاده از لاکرهای هوشمند جابار، هیچ یک از طرفین دیگر نگران عدم مدیریت زمان بسته ارسالی نخواهند بود و رضایت حداکثری خواهند داشت.

روش مدیریت زمان بسته ارسالی توسط جابار

جابار برای مدیریت زمان بسته ارسالی راهکارهای متنوعی را در نظر گرفته است تا مشتریان با خیال راحت از خدمات این شرکت استفاده کنند. از جمله مهم‌ترین این راهکارها می‌توان به مستقر کردن لاکرهای هوشمند در نقاط مهم شهر تهران، امکان تحویل مرسوله در زمان دلخواه و استفاده از سامانه مدیریت شبکه لاکرهای جابار ( E-Lock) اشاره کرد.

راهکارهای جابار برای مدیریت زمان بسته ارسالی

استفاده از سامانه مدیریت هوشمند
  • یکی از مهم‌ترین راهکارهای جابار برای مدیر‌یت زمان، استفاده از سامانه مدیریت هوشمند شبکه لاکرهای هوشمند (E-Lock) است. با استفاده از این سامانه مدیریتی، امکان خطا در پذیرش و تحویل کالاها به حداقل ممکن می‌رسد و تمام کالاها در زمان تعیین شده، در لاکرهای هوشمند جابار قرار می‌گیرند.

پوشش گسترده در شهر تهران
  • تهران بزرگ‌ترین شهر ایران است. به همین خاطر جابار برای مدیر‌یت زمان بسته ارسالی، در اکثر مناطق تهران لاکرهای هوشمند خود را مستقر کرده است. شما می‌توانید در مراکز خرید شهر تهران لاکرهای هوشمند جابار را مشاهده کنید. در نتیجه، شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات پستی (کوریرها) برای جابه‌جایی کالاها می‌توانند به‌جای مراجعه به چندین آدرس، تمام مرسولات پستی یک منطقه را در یک نقطه تحویل دهند.

امکان پذیرش و تحویل کالا در هر زمان
  • تحویل‌گیرنده و فرستنده می‌توانند با استفاده از لاکرهای هوشمند جابار، پذیرش و تحویل کالا را در هر زمان انجام دهند. شما می‌توانید در زمان دلخواه برای پذیرش یا تحویل مرسوله پستی به لاکرهای هوشمند مراجعه کنید. برای مثال در زمان برگشت از محل کار خود، می‌توانید به محل استقرار لاکر هوشمند جابار که نزدیک به محل کار یا منزل شما است، مراجعه کرده و مرسوله پستی خود را تحویل بگیرید.

امکان استفاده از لاکرهای هوشمند جابار برای مرجوعی کالا
  • مرجوع کردن کالا می‌تواند فرایندی بسیار زمان‌بر باشد. به همین خاطر جابار امکان مرجوع کردن کالا با لاکرهای هوشمند را فراهم کرده است.

مدیریت مکان بسته ارسالی توسط جابار چگونه انجام می‌شود؟

در کنار مدیر‌یت زمان بسته ارسالی، جابار راهکارهایی را برای مدیریت مکان بسته ارسالی نیز در نظر گرفته است. در واقع مهم‌ترین این راهکارها، تعبیه لاکرهای هوشمند در نقاط مختلف شهر تهران است. شما می‌توانید در مناطق مختلف تهران به لاکر هوشمند جابار در مراکز خرید دسترسی داشته باشید. از طرف دیگر، شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات پستی (کوریرها) نیز می‌توانند به‌جای تحویل مرسولات پستی در چندین نقطه در یک منطقه، مرسولات را تنها به لاکرهای هوشمند جابار تحویل دهند تا تحویل‌گیرنده در زمان دلخواه، مرسوله را تحویل بگیرد، این امر نیز اهمیت زیادی در مدیریت مکان بسته ارسالی دارد.

مدیریت مکان بسته ارسالی در جابار

باید اشاره کرد که تمام فرایند مدیریت مکان بسته ارسالی در جابار، طی یک فرایند خودکار انجام می‌شود. از رزرو لاکر هوشمند گرفته تا تحویل یا پذیرش کالا، طی یک فرایند کاملا برنامه‌ریزی شده انجام می‌شود تا در پذیرش و تحویل کالا هیچ‌گونه تاخیری رخ ندهد. درواقع ارزش افزوده یا مزیت اصلی لاکرهای هوشمند جابار، بهبود شرایط تحویل یا پذیرش کالا است.

با خدمات جابار، نگران مدیر‌یت زما‌ن بسته ارسالی خود نباشید

با افزایش تقاضا برای دریافت خدمات پستی، بسیاری از شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات پستی (کوریرها) در مدیریت زمان و مکان مرسوله پستی دچار مشکل شده‌اند. در صورت تاخیر در تحویل مرسولات، درصد نارضایتی مشتریان افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه این شرکت‌ها ممکن است دچار زیان شوند. از طرف دیگر، تحویل‌گیرندگان نیز برای دریافت کالا در بازه‌های زمانی محدود مشکلات مختلفی دارند. به همین دلیل، لاکر هوشمند جابار با ارائه راهکارهای متنوع برای مدیریت زمان و مکان مرسولات پستی، توانسته به یک تسهیل‌گر خدمات در حوزه پست و لجستیک تبدیل شود.

تاریخ: 2023-04-08