... 90003132

شرکت‌ های عرضه خدمات پستی (کوریر) و مزایایی که جابار برای این شرکت‌ها دارد.

جابار؛ انتخابی مناسب برای شرکت های عرضه خدمات پستی (کوریر)

شرکت‌ های عرضه خدمات پستی (کوریر) برای ارائه خدمات خود همواره به دنبال راهکارهایی در راستای کاهش هزینه‌ و افزایش بهره‌وری هستند. یکی از بهترین راهکارها در این زمینه، استفاده از لاکرهای هوشمند جابار است. سرویسی بسیار مدرن که توانسته باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری شرکت‌ های عرضه خدمات پستی (کوریر) شود.

جابار به این منظور از راهکارهای مختلفی استفاده می‌کند که استقرار لاکرهای هوشمند در تمام مناطق کلیدی شهر تهران یکی از مهم‌ترین آن‌ها است. در این مطلب با مزایایی که جابار برای شرکت‌ های عرضه خدمات پستی (کوریر) دارد آشنا می‌شویم.

لاکرهای هوشمند جابار باعث تحول در صنعت پست ایران شدند

لاکر هوشمند جابار ، صندوق‌ الکترونیکی است که فرستنده مرسوله پستی می‌تواند آن‌ها را به‌عنوان نقطه پذیرش (First Mile) یا نقطه تحویل (Last Mile) دوم انتخاب کند. از طرف دیگر، تحویل‌گیرنده نیز می‌تواند از لاکرهای هوشمند جابار برای تحویل کالا در زمان و مکان دلخواه خود استفاده کند. درواقع لاکرهای هوشمند، به‌عنوان یک مبدا یا مرجع برای طرفین کاربرد دارند و شرکت‌ های عرضه خدمات پستی (کوریر) نیز با استفاده از این لاکرها می‌توانند خدمات پستی خود را به شکلی بهینه‌تر ارائه دهند.

به‌طور کلی جابار هم برای فرستنده و گیرنده‌ی بسته پستی مزایای متنوعی دارد. برخی از این مزایا مانند صرفه‌جویی در هزینه و زمان، برای هر دو طرف یکسان هستند. اما برای شرکت‌ های عرضه خدمات پستی (کوریر)، مزایای انحصاری دیگری نیز در صورت استفاده از خدمات جابار وجود دارد.

جابار چه مزایایی برای شرکت‌های عرضه خدمات پستی (کوریر) دارد؟

صرفا ارائه راهکارهایی برای کاهش هزینه‌ی شرکت های عرضه خدمات پستی (کوریر)، می‌تواند جابار را به یک شرکت منحصربه‌فرد در عرصه خدمات پست و لجستیک، تبدیل کند. هرچند که جابار تنها به این مزیت راضی نبوده و با در نظر گرفتن راهکارها و خدمات مختلف، مزایای رقابتی دیگری نیز برای این شرکت‌ها در نظر گرفته است. برای مثال: شرکت‌ های عرضه خدمات پستی (کوریر)، می‌توانند با استفاده از لاکرهای هوشمند جابار تعداد مشتریان خود را افزایش دهند. مزیتی که در بازار پررقابت ارائه خدمات پستی اهمیت بسیار زیادی دارد.

صرفه‌جویی در هزینه

هزینه عملیاتی شرکت‌ های عرضه خدمات پستی (کوریر)، می‌تواند بسیار بالا باشد. به همین خاطر این شرکت‌ها همواره تلاش می‌کنند تا با استفاده از راهکارهای مدیریتی مختلف، هزینه ارائه خدمات خود را کاهش دهند. یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش هزینه‌های عملیاتی این شرکت‌ها، گستردگی بالای نقاط تحویل مرسولات پستی است. برای مثال: شهر تهران حدود ۷۵۰ کیلومتر مربع مساحت دارد. حال شرکت های عرضه خدمات پستی (کوریر) برای پوشش تمام نقاط شهر تهران باید ناوگانی بسیار گسترده داشته باشند. مدیریت این ناوگان، تامین سوخت و نیروی انسانی می‌تواند هزینه بسیار بالایی داشته باشد.

حال تصور کنید که به‌جای پوشش تمام نقاط کلان‌شهر تهران، ناوگان شما تنها ۱۰۰ نقطه کلیدی شهر را برای تحویل یا دریافت مرسولات پستی پوشش دهند. در این صورت هزینه عملیاتی شرکت های عرضه خدمات پستی (کوریر) به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. اینجاست که جابار با استقرار لاکرهای هوشمند خود در مناطق مهم شهر تهران، توانسته باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های عملیاتی شرکت های عرضه خدمات پستی (کوریرها) شود.

لاکرهای هوشمند جابار در مراکز خرید پررفت‌وآمد تهران مستقر هستند و مشتریان می‌توانند این نقاط را برای پذیرش یا تحویل کالا انتخاب کنند. در این صورت، ناوگان شرکت های عرضه خدمات پستی (کوریرها) به‌جای تحویل و پذیرش مرسولات در چندین آدرس، می‌توانند چندین مرسوله را در یک نقطه جمع‌آوری کرده یا تحویل دهند.

کاهش زمان ارائه خدمات پستی

با کاهش تعداد نقاط تحویل یا پذیرش کالا در زمان استفاده از لاکرهای هوشمند جابار، ناوگان شرکت های عرضه خدمات پستی (کوریر) می‌توانند در زمانی بسیار کوتاه‌تر، فرایند تحویل یا دریافت مرسولات را انجام دهند. با کاهش زمان ارائه خدمات پستی، هزینه عملیاتی نیز کمتر می‌شود و این امر نیز یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای جابار برای شرکت های عرضه خدمات پستی (کوریر) به‌شمار می‌آید.

داشتن یک مزیت رقابتی با لاکرهای هوشمند جابار

در دنیای امروز، شرکت های عرضه خدمات پستی (کوریرها) درگیر رقابت بسیار شدیدی با یکدیگر هستند. به همین خاطر این شرکت‌ها همواره تلاش می‌کنند تا با ارائه مزایای رقابتی مختلف، مشتریان بیشتری به دست آورند. کاهش هزینه و یا افزایش سرعت ارائه خدمات از مهم‌ترین این مزایای رقابتی هستند. با این حال، بسیاری از شرکت‌های عرضه خدمات پستی از این مزایای رقابتی برخوردار هستند. اما شما با استفاده از لاکرهای هوشمند جابار می‌توانید در کنار برخورداری از این مزایا، روش ارائه خدمات خود را نیز متمایز کنید. چرا که تنها برخی از شرکت‌های مشهور عرضه خدمات پستی در ایران از لاکرهای هوشمند جابار استفاده می‌کنند و استفاده از این لاکرها، یک مزیت رقابتی بسیار منحصربه‌فرد به‌شمار می‌آید.

افزایش تعداد مشتریان شرکت‌های عرضه خدمات پستی (کوریر)

یکی از دلایل محبوبیت لاکرهای هوشمند جابار، مزایای بی‌شمار آن‌ها برای تحویل‌گیرنده‌های مرسولات پستی است. به همین خاطر، به مرور زمان مشتریان بسیار زیادی از خدمات جابار برای تحویل مرسولات پستی استفاده می‌کنند. حال شرکت های عرضه خدمات پستی (کوریر) با استفاده از این لاکرها می‌توانند طیف وسیعی از مشتریان را تحت پوشش خود قرار دهند. در نتیجه، این شرکت‌ها می‌توانند با کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان، سود بیشتری نیز از افزایش مشتریان خود به دست آورند. دقیقا به همین خاطر است که بسیاری از شرکت‌های مشهور عرضه خدمات پستی مانند تیپاکس در حال استفاده از خدمات جابار هستند.

ارائه خدمات پستی طی یک فرایند کاملا ایمن

امنیت فرایند تحویل و دریافت مرسولات پستی برای شرکت های عرضه خدمات پستی (کوریر) اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که این شرکت‌ها برای تحویل و دریافت ایمن مرسولات نسبت به مشتریان خود متعهد هستند. به همین خاطر باید گفت که یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از لاکرهای هوشمند جابار برای شرکت‌های عرضه خدمات پستی، امن بودن فرایند تحویل یا پذیرش کالا است. چرا که تنها مشتریان به لاکرهای هوشمند دسترسی دارند و تمام فرایند پذیرش یا تحویل کالا توسط سامانه‌های نظارتی مانند دوربین مداربسته کنترل می‌شود.

برای عرضه خدمات پستی، جابار را انتخاب کنید

جابار با استقرار لاکرهای هوشمند در نقاط مختلف کلان‌شهر تهران توانسته فرایند تحویل (Last Mile) و پذیرش (First Mile) کالا را برای بسیاری از شرکت های عرضه خدمات پستی (کوریر) آسان کند. این شرکت‌ها با استفاده از لاکرهای هوشمند جابار می‌توانند در هزینه‌های عملیاتی ناوگان و زمان نیروی انسانی خود صرفه‌جویی کنند و نیاز طیف وسیعی از مشتریان را پوشش دهند. به همین خاطر اگر صاحب چنین شرکت‌هایی هستید، استفاده از خدمات جابار می‌تواند گزینه‌ای فوق‌العاده برای شما و کسب‌وکارتان باشد.

تاریخ: ۱۴۰۲-۰۱-۱۵