تکمیل زنجیره ارزش با لاکر هوشمند جابار | لاکر و مزایای بی‌شمار آن

زنجیره ارزش کسب‌وکار با لاکرهای هوشمند کامل می‌شود

زنجیره ارزش مفهومی برای توصیف زنجیره کامل فعالیت‌های یک کسب‌وکار در ایجاد و ارائه محصولات و خدمات است. بنابراین این زنجیره شامل حلقه‌های بسیاری از دریافت مواد اولیه در کسب‌وکارهای تولیدی یا تامین محصول در خرده‌فروشی‌ها تا فرآیندهای فروش و ارسال است. یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در این زنجیره، لجستیک خروجی است که شامل نحوه ارسال محصول می‌باشد. لاکرهای هوشمند جابار یکی از جدیدترین سیستم‌ها برای تکمیل زنجیره ارزش در کسب‌وکار شما و رساندن محصول به خریدار هستند.

اهمیت آشنایی با زنجیره ارزش و تکمیل و بهبود آن

مفهوم زنجیره ارزش نخستین‌بار توسط مایکل پورتر، یکی از استادان دانشگاه هاروارد، در سال 1985 و در کتاب “مزیت رقابتی: ایجاد و پایداری عملکرد برتر” توصیف شد. این زنجیره دارای 5 بخش اساسی است که عبارتند از: عملیات ورودی، عملیات اساسی کسب‌وکار مانند تولید، بازاریابی و فروش، لجستیک خروجی و خدمات. همچنین بخش‌هایی مانند تدارکات و خرید، مدیریت منابع انسانی، توسعه فناوری و زیرساخت از جمله حلقه‌های ثانویه این زنجیره هستند.

آنالیز زنجیره ارزش نیز به‌معنای دسته‌بندی فرآیندها و فعالیت‌ها در حلقه‌هایی است که ذکر کردیم تا بتوانیم هر یک را به‌طور جداگانه بررسی کنیم و سپس ارتباط بین این حلقه‌ها را بهبود ببخشیم. همچنین برنامه‌ریزی برای این زنجیره در زمان راه‌اندازی کسب‌وکار، بهبود فرآیندهای کسب‌وکار و توسعه کسب‌وکار اهمیت بالایی دارد.

لاکرهای هوشمند در کدام بخش‌های زنجیره ارزش نقش دارند؟

پیش از آن‌که بدانیم لاکرهای هوشمند جابار در کدام بخش‌های زنجیره ارزش نقش دارند باید با این لاکرها آشنایی داشته باشید. لاکرهای هوشمند جابار صندوق‌هایی فیزیکی و ایمن دارای تجهیزات الکترونیکی و فناوری‌‎های هوشمند هستند که توسط یک شبکه یکپارچه کنترل می‌شوند. این لاکرها در مناطق گوناگونی از سطح شهر مستقر می‌شوند تا کسب‌وکارها و اشخاص بتوانند مرسوله‌هایی را در آن‌ها قرار دهند یا مرسوله‌های خود را از آن‌ها دریافت کنند.

لاکرهای هوشمند جابار می‌توانند زنجیره ارزش کسب‌وکار را در دو بخش کامل کنند. این بخش‌ها عبارتند از:

 • بخش لجستیک خروجی: این بخش شامل فرآیندهای تامین، ذخیره‌سازی (انبارداری) و توزیع به مشتریان با تمرکز بر ارسال به‌موقع محصولات به آن‌ها است.
 • بخش خدمات: این بخش شامل تمامی فرآیندها و اقدامات در زمینه‌های خدمات مشتری، پشتیبانی محصول و مرجوعی است.

لاکرهای هوشمند جابار چگونه زنجیره ارزش را تکمیل می‌کنند؟

برای درک اینکه لاکرهای هوشمند چگونه حلقه‌های لجستیک خروجی و ارسال محصول و بخش خدمات را متحول و کامل می‌کنند بهتر است هر کدام را با مثال‌هایی توضیح دهیم. بسیاری از کسب‌وکارها برای رساندن محصول خریداری شده به مشتری از خدماتی مانند خدمات پست معمولی و پیشتاز استفاده می‌کنند. چه این هزینه را کسب‌وکار بر عهده بگیرد و چه مشتری، این یک هزینه قابل توجه است و علاوه‌براین این سیستم پستی نیز کاملا ایمن نیست و گاهی برخی مرسوله‌ها گم یا معیوب می‌شوند.

لاکرهای هوشمند، راهکاری جایگزین برای این روش ارسال محصولات هستند. این لاکرهای در مناطق کلیدی و پررفت‌وآمد شهرها در محله‌های گوناگون نصب می‌شوند و بنابراین هم کسب‌وکارها و هم مشتریان می‌توانند در زمانی کمتر و با هزینه‌ای کمتر مرسوله‌های پستی را ارسال و دریافت کنند. این به‌معنای تحولی در روش بخش لجستیک خروجی کسب‌وکار و بهینه‌سازی و تکمیل زنجیره ارزش است.

با این حال این لاکرها در بخش خدمات و پشتیبانی نیز نقش دارند، زیرا لاکرها، ارتباطی دو سویه و آسان بین مشتری و کسب‌وکار را ایجاد می‌کنند. مشتریان می‌توانند اجناس مرجوعی خود را در لاکر قرار دهند تا فروشگاه‌های اینترنتی آن را دریافت کنند. تمامی این فرآیندها نیز توسط پلتفرم‌های لاکر هوشمند جابار  و نیز پلتفرم کسب‌وکار به‌طور زنده، شبانه‌روزی، ایمن و دقیق قابل نظارت است.

لاکرهای هوشمند جابار چه مزایایی برای کسب‌وکارها دارند؟

با ظهور مفهوم تجارت آنلاین و فروشگاه‌های اینترنتی، بسیاری از کسب‌وکارها فعالیت‌های خود را در دنیای وب پیش می‌برند و حتی برخی کسب‌وکارها دیگر میلی به راه‌اندازی و نگهداری فروشگاه‌های فیزیکی ندارند. زیرا هزینه نگهداری یک فروشگاه فیزیکی بسیار بالا است. از سوی دیگر هر فروشگاه فیزیکی تنها بخش بسیار کوچکی از یک شهر را پوشش می‌دهد. لاکرهای هوشمند جابار می‌توانند همچون یک فروشگاه فیزیکی یا باجه تحویل محصول باشند، آن‌هم با هزینه‌ای بسیار اندک برای کسب‌وکار. همچنین از آن‌جا که این لاکرها در بخش‌های متعددی از شهرهای بزرگ مستقر هستند می‌توانند تقریبا تمامی شهر را پوشش دهند.

برای مثال برخی از مکان‌های لاکرهای هوشمند جابار در کلانشهر تهران عبارتند از:

 • لاکر هوشمند جابا‌ر در معین مال در منطقه آزادی
 • لاکر هوشمند جابا‌ر در مرکز خرید ونک
 • لاکر هوشمند جابا‌ر در مرکز خرید دنیای نور
 • لاکر هوشمند جابا‌ر در بازار موبایل ایران
 • لاکر هوشمند جابا‌ر در خیابان ستارخان
 • لاکر هوشمند جابا‌ر در منطقه سعادت آباد
 • لاکر هوشمند جابا‌ر در ترمینال غرب
 • لاکر هوشمند جابار در اطلس مال
 • لاکر هوشمند جابار در مرکز خرید سانا در خیابان اندرزگو
 • لاکر هوشمند جابار در هروی سنتر در شرق تهران
 • لاکر هوشمند جابار در ترمینال بیهقی
 • لاکر هوشمند جابار در مرکز خرید گالریا
 • لاکر هوشمند جابار در مجتمع تجاری ارگ تجریش
 • لاکر هوشمند جابار در مرکز خرید اپال
 • لاکر هوشمند جابار در بام لند منطقه چیتگر

لاکرهای هوشمند جابار همچنین با استفاده از ورقه‌های فولاد تقویت شده تولید می‌شوند و علاوه ‌بر این دارای تجهیزات و فناوری‌های متعددی برای تامین امنیت مانند دوربین‌هایی با امکان فیلمبرداری و عکس‌برداری و قفل‌های هوشمند هستند.

توسعه کسب‌وکار و افزایش سودآوری با لاکرهای هوشمند جابار

جابار یک استارتاپ پستی با راهکارهایی برای تسهیل خدمات ارسال و دریافت مرسوله‌ها مانند محصولات کسب‌وکار و ارسال و دریافت مدارک، اسناد و اشیا برای کاربردهای فردی و شرکتی است. لاکرهای هوشمند جابار همانند یک سیستم لجستیک خروجی جایگزین یا مکمل برای کسب‌وکارهای گوناگون با هر مقیاس عمل می‌کنند و شما می‌توانید با انتخاب آن‌ها کسب‌وکار خود را توسعه و مشتریان خود را افزایش دهید.

از دیگر مزایای انتخاب این سیستم ارسال مرسوله برای کسب‌وکار می‌توان به کاهش زمان ارسال مرسوله‌ها، کاهش هزینه‌های ارسال، افزایش نقاط تعامل فیزیکی با مشتریان و افزایش رضایت مشتریان اشاره کرد. برای دریافت خدمات از جابار می‌توانید از طریق سایت و دیگر کانال‌های ارتباطی ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در این مجموعه در تماس باشید.

تاریخ: 2023-03-07