تجربه کاربری ساده با لاکرهای هوشمند جابار‌ | یک تجربه دلچسب!

ارسال محصول، یکی از مهم‌ترین خدمات در بسیاری از کسب‌وکارها از فروشگاه‌های اینترنتی، شرکت‌های پستی، آنلاین‌شاپ‌های شبکه‌های اجتماعی و کسب‌وکارهای خانگی تا انواع فروشگاه‌های فیزیکی به حساب می‌آید. یکی از جدیدترین تکنولوژی‌ها برای تسهیل مدیریت سفارشات و ارسال محصولات، لاکر هوشمند است. لاکرها، قفسه‌های فلزی ایمن و مجهز به انواع فناوری‌های دیجیتالی و فیزیکی از جمله حسگرها، نرم‌افزارها، قفل‌های هوشمند، دوربین‌ها و… هستند. یک مزیت عمده لاکرهای هوشمند جابار نیز کاربری ساده آن است. بنابراین در این مطلب، از جابار به‌عنوان دارنده گسترده‌ترین شبکه لاکرهای هوشمند در ایران با کاربردها و روش استفاده از این فناوری آشنا می‌شویم.

لاکر هوشمند چیست؟

قفسه‌های فلزی دارای قفل، از جمله قدیمی‌ترین آیتم‌های کاربردی در محیط‌های عمومی مانند کتابخانه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز خدماتی، ساختمان‌های اداری و… هستند. این قفسه‌ها به‌عنوان وسیله‌ای برای نگهداری اقلام مشتریان و یا پرسنل مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند و همچنان نیز کاربرد دارند. با این حال، در سال‌های اخیر با استفاده از فناوری‌های اتوماسیون و هوشمندسازی، قفسه‌هایی با نام لاکر هوشمند با کاربری ساده ساخته و وارد بازار‌ شده‌اند که می‌توان از آن‌ها به‌عنوان راه حلی برای تحویل مرسولات نیز استفاده کرد.

لاکرهای هوشمند در سرتاسر دنیا دارای انواع مختلفی هستند و معمولا دارای نمایشگر، دوربین، کارت‌ خوان و بسیاری از فناوری‌های دیگر هستند. از سوی دیگر کاربری ساده این لاکرها آن‌ها را به راهکارهایی عالی برای مدیریت سفارشات، تسهیل توزیع فروشگاه‌های اینترنتی و تحویل بسته‌های پستی تبدیل کرده است. این یعنی هر کسب‌وکاری می‌تواند سفارشات را به‌طور یکجا به یکی از ایستگاه‌های لاکر برساند و مرسولات را در لاکرهای رزرو شده ذخیره‌سازی کند. سپس مشتریان کسب‌وکار می‌توانند با مراجعه به لاکر و وارد کردن کد تحویل (Unload)، بسته مورد نظر را دریافت کنند.

چرا استفاده از لاکرهای هوشمند جابار را به شما پیشنهاد می‌کنیم؟

مجموعه جابار، بزرگ‌ترین ارائه دهنده خدمات لاکر هوشمند در ایران است و در حال حاضر کسب‌وکارهای بسیاری در شهر تهران و برخی شهرهای دیگر، از خدمات این مجموعه استفاده می‌کنند. لاکرهای هوشمند جابار با کاربری ساده، بر اساس آخرین فناوری‌های تولید این لاکرها در دنیا ساخته شده‌اند. اما چرا استفاده از لاکرها را به کسب‌وکارهای فعال در حوزه لجستیک و تجارت الکترونیک پیشنهاد می‌کنیم؟

  • لاکرهای هوشمند به عنوان تسهیل‌گر در صنعت پست و لجستیک و تجارت الکترونیک، موجب بهینه‌سازی در هزینه و زمان در نقطه دریافت (First-Mile) و نقطه تحویل (Last-Mile) می‌شوند.
  • در روش سنتی ارسال محصول، کسب‌وکار باید هر محصول را به یک آدرس متفاوت ارسال کند. در حالی که با استفاده از لاکرهای جابار می‌توانید چندین محصول را به‌طور یکجا در لاکر ذخیره‌سازی کنید تا مشتریان، آن‌ها را دریافت کنند. بنابراین در هزینه‌های ارسال صرفه‌جویی می‌شود.
  • به کمک لاکرهای هوشمند، امکان مرجوعی کالا به دلیل عدم حضور مشتری در محل برای دریافت مرسوله کاهش یافته و در نتیجه از فضای انبار به صورت بهینه استفاده خواهدشد.

برای آشنایی بیشتر به مطلب “مزایای جابار برای فعالان حوزه تجارت الکترونیک و فعالین پستی”، مراجعه کنید.

حال به مزایای لاکرهای هوشمند جابار برای مشتریان کسب و کارهای ذکر شده می‌پردازیم:

  • لاکرها دارای قفل هوشمند هستند. بنابراین باز کردن آن‌ها با کلید ممکن نیست. این قفل‌ها همچنین با سیستم هوشمند لاکر یکپارچه هستند و بالاترین شرایط ایمنی را ایجاد می‌کنند.
  • ویژگی دیگری که باعث کاربری ساده لاکرها شده، دسترسی در بازه‌ی زمانی دلخواه مشتری است. اما در روش ارسال پستی سنتی، گاهی حضور نداشتن مشتری در منزل، روند ارسال را با مشکل مواجه می‌کند.

چرا لاکرهای هوشمند به محبوب‌ترین روش‌های تحویل تبدیل شده‌اند؟

تنها با گذشت مدت زمان کوتاهی از ارائه لاکرهای هوشمند جابار، این صندوق‌ها در سراسر شهر تهران در اکثر مراکز تجاری مدرن و… نصب شده‌اند. کاربری ساده و مزایای امنیتی، مهم‌ترین دلایل افزایش محبوبیت این راهکار هوشمند، برای تحویل مرسولات می‌باشند. زیرا مشتریان شرکت‌های پستی و یا فروشگاه‌های آنلاین با خیال راحت و بدون نیاز به آموزش، می‌توانند بسته‌ها را در سریع‌ترین زمان دریافت کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند متناسب با مشغله کاری خود، زمان دریافت را خودشان تعیین کنند.

مزیت دیگر لاکرهای هوشمند جابار این است که رزرو آن‌ها، به تعامل حضوری بین کسب‌وکار و مشتریان نیازی ندارند. بنابراین بسیاری از مشتریان، این روش را ایمن‌ترین روش دریافت می‌دانند.

سیستم‌های لاکر هوشمند، به واقع مدیریت سفارشات و ارسال بسته‌های پستی را دگرگون کرده‌اند. برای مثال با کاهش هزینه‌های ارسال بسته‌ها برای حمل‌کنندگان مرسولات به‌طور مجزا به آدرس‌های گوناگون، امکان تجدید نظر در قیمت‌گذاری و یا ارائه خدماتی با کیفیت و سرعت بیشتر به مشتریان فراهم شده است. حتی برخی از کسب‌وکارها به‌دلیل هزینه پایین استفاده از لاکر در مقایسه با روش‌های دیگر ارسال، خدمات مختلفی را به مشتریان ارائه کرده که این ویژگی افزایش فروش و رضایت مشتریان را در پی داشته است. استفاده از لاکرهای هوشمند جابار همچنین راهکاری برای کاهش آلاینده‌های زیست محیطی در شهرهای بزرگ است. زیرا با کاهش نیاز به خدمات حمل‌ونقل درون‌شهری و کاهش مصرف سوخت، انتشار دی اکسید کربن و دیگر آلاینده‌ها در فضای شهرها کاهش می‌یابد.

انعطاف‌پذیری لاکرهای هوشمند جابار

مجموعه جابار این امکان را در اختیار کسب‌وکارها قرار داده است که متناسب با نیازهای خود، ساخت لاکرها را با ویژگی‌های انتخابی سفارش دهند. لاکرهای جابار همچنین در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و می‌توان متناسب با ویژگی‌های فضای مورد نظر، لاکری با ابعاد متناسب را انتخاب کرد.

لاکرهای هوشمند جابار کاربری ساده ای دارند

اگر به‌دنبال افزودن یک روش نوآورانه و کاربردی برای مدیریت بهینه سفارشات و توزیع هستید، لاکرهای هوشمند می‌توانند یک وجه تمایز برای برند شما ایجاد کنند. کاربری ساده لاکرها نیز آن‌ها را به گزینه‌های محبوب برندها و مشتریان تبدیل کرده است و باعث تسهیل توزیع فروشگاه‌های اینترنتی، شرکت‌های پستی و کسب‌وکارهای دیگر شده ‌است. برای مثال زمانی که شما بسته را در لاکر ذخیره‌سازی می‌کنید، یک کد برای مشتری شما از طریق پیامک ارسال می‌شود و مشتری می‌تواند به‌راحتی با وارد کردن کد تحویل (Unload) در سیستم، بسته را دریافت کند.

ما در مجموعه جابار آمادگی داریم تا در صورت تمایل شما به استفاده از لاکرها، ایمن‌ترین و هوشمندترین قفسه‌های لاکر را در اختیار شما قرار دهیم. برای استفاده از این لاکرها کافی است با کارشناسان مجرب ما در مجموعه جابار تماس بگیرید.

تاریخ: 2023-08-26